Powered by Smartsupp

Ganesha (8,5 cm)

Skladem
ks

Nádherná soška nejmilovanějšího boha hinduismu. Bůh Ganesha odstraňuje překážky, je nositelem štěstí, lásky, moudrosti a poznání. Je velice vhodné a prospěšné mít Ganeshu doma v kuchyni či v obýváku a také na očích v práci, ať každé ráno na něj vidíte a můžete si nastartovat nový lepší den. Více

GANESHA pomáhá odstraňovat překážky, je nositelem štěstí, lásky, moudrosti a poznání. 

GANESHA, nejmilovanější bůh hinduismu 

Ganeshu můžete požádat o štěstí, blahobyt a odstranění všech překážek na vaší cestě, Ganesha je bohem nových začátků, pokud Vás čeká nějaký nový začátek at už v práci, vztahu, místě, cestě… každý den je “nový projekt” každý ráno zažíváme nový začátek, proto je velice vhodné a prospěšné mít Ganeshu doma v kuchyni v obýváku at každé ráno na něj vidíte a můžete si nastartovat nový lepší den, nový začátek. Doporučuji každý večer  zapálit svíčku vděčnosti, vonnou tyčinku a poděkovat za vše krásné a pěkné co jste ten den prožili :-)

Díky tomuto malému večernímu “rituálu” budete více ve spojení sama se sebou, budete více vnímat sami sebe, budete hledat to pěkné co jste za ten den zažili, budete věnovat více pozornosti hezkým věcem a tím si budete do své reality přitahovat více těchto pěkných prožitků.

Zaměřujme pozornost na hezké a milé situace, které nám přináší radost srdce :-) když tento rituál budete dělat každý den min 21 dnů po sobě, stane se Vám z toho pěkný věčerní návyk a začnou se ve Vašem životě dít malé i velké zázraky…:-)

Velké bříško je symbolem bohatství a blahobytu. Lanem přitahuje světské děje, sekyrkou ničí negativní energie, miska sladkosti je odměnou a lotosový květ je to nejvyšší a nejdůležitější čeho se dá na duchovní cestě dosáhnout “osvícení”. 

Odstraňuje překážky, je nositelem štěstí, lásky, moudrosti a poznání.

Nejmilovanější bůh hinduismu (a náš taky :-)) je synem Shivy a Parvati. Sloní hlava je symbolem myšlení, nejvyšší moudrosti a vědění. Velké uši vše slyší, naslouchají všemu a všem, mají schopnost oddělit zrno od plev. Chobotem nám z cesty odstraňuje všechny překážky a nesnáze. Ulomeným klem napsal Mahábháratu (staroindický epos) o kel přišel v boji s démonem pýchy a je symbolem jednoty. 

Ganesha je jedním z nejznámějších a nejuznávanějších bohů v hinduistické tradici. Je známý jako Bůh moudrosti, úspěchu a překážek, a je často vzýván na začátku nových podnikání, aby zajistil hladký průběh a odstranil jakékoliv překážky.

V každodenním životě mohou lidé obracejí k Ganeshovi pro různé důvody:

  1. Odstraňování překážek: Ganesh je považován za odstraňovače překážek. Proto je často vzýván na začátku nových podnikání, projektů nebo cest, aby byly odstraněny potenciální překážky.

  2. Přinášení úspěchu: Ganesh je také považován za patrona umění a věd a bůh moudrosti a úspěchu. Lidé se modlí k Ganeshovi za úspěch v jejich úsilí a za dosažení svých cílů.

  3. Poskytování moudrosti: Ganesh je považován za bůh moudrosti. Lidé se k němu modlí za pochopení, moudrost a vhled, který jim pomůže navigovat v životě.

  4. Ochranu: Ganesh je také považován za ochránce a lidé se k němu modlí za ochranu a bezpečnost.

Ganeshovy sošky a obrazy jsou často umístěny v domech a obchodech jako symbol dobrého štěstí a požehnání. Navíc slavnost Ganesh Chaturthi, která se koná každý rok, je obzvláště důležitým časem pro uctívání Ganeshi.

Alternativní produkty1