Powered by Smartsupp
Skladem
ks

Soška Lakšmí, hinduistická bohyně hojnosti, bohatství, prosperity, štěstí, štědrosti a plodnosti, je uctívaná po celém světě jako symbol štěstí, úspěchu a blahobytu. Jen hojnost může přitahovat hojnost, archetyp bohyně Lakšmí nás učí, že vnitřní hojnost a bohatsví k nám poutá i prosperitu a hojnost vnější, materiální bohatsví a ŠTASTNÉ NÁHODY! Více

Lakšmí sedící na lotosovém květu, je symbol štědrosti, hojnosti, bohatsví, čistoty, lásky a duchovní krásy, často je zobrazována s lotosem v ruce, snopkem rýže, nádobou s mincemi, mince padající z jejích rukou ztělesňují neustálý tok hojnosti, bohatsví a prosperity.

Lakšmí je ztělesněním krásy, ušlechtilosti a půvabu, je často vyobrazena se čtyřma rukama, které reprezentují čtyři aspekty lidské existence – dharma (právo a mravnost), artha (úspěch a prosperita), kama (láska a vášeň) a mokša (osvobození a duchovní osvícení).

Soška Lakšmí je populárním dárkem pro nově otevřené obchody, prodejny, kanceláře nebo domov, symbolizující přání úspěchu, hojnosti, štedrosti a prosperity pro jejich majitele.

Je také častým předmětem v domácnostech během festivalu Diwali, kdy věřící vykonávají rituály, aby přivítali Lakšmí do svých domovů, s nadějí, že přinese bohatství a štěstí do jejich života, své příznivce ochraňuje před všemi druhy strádání a starostmi týkajících se peněz a finanční nejistoty.

Lakšmí je spojována s třetí čakrou Manipúra čakrou, Manipúra-čakra leží uprostřed břicha za pupíkem, "pupeční čakra, pupeční centrum nebo čakra solaru" 

Krátká modlidba k bohyni Lakšmí je Mantra Óm Šrím Hrím Šrím Kamale Kamalálaje Prasída Prasída Óm Šrím Hrím Šrím Mahálakšmjei Namaha

Překlad:
Ó Matko Lakšmí, která dáváš a udržuješ mír, radost, prosperitu a duchovní blaho, která stojíš na lotosu, zahrň mě prosím svou přízní

Výška sošky - 14 cm